6 Temmuz 2020 | Pazartesi
 

Genel Bilgi

Henüz resim eklenmemiş

Yer:
Mühendislik Fakültesi - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Kuruluş Yılı: 2016
Hakkında
Kocaeli Üniversitesi İşaret İşleme Ortak Araştırma Laboratuvarı, Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü bünyesinde bulunan bir ortak araştırma laboratuarıdır. 2016 yılında kurulmuştur ve işaret işleme, makine öğrenmesi ve uzaktan algılama gibi alanlarda özellikle konuşma, imge ve video işleme, veri sıkıştırma, konuşma/konuşmacı tanıma, 3-boyutlu model oluşturma, hiperspektral görüntü bölütleme, sınıflandırma ve sıkıştırma gibi alt alanlarda faaliyet göstermektedir. Laboratuvar fakülte üyelerinden, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşmaktadır. Laboratuvarın misyonu, mühendislik ve çevre problemleri ile ilgili bilimsel Ar-Ge çalışmaları yapmak ve bu alanlarda araştırmacılar yetiştirmektir.
İletişim
E-posta: sprl@kocaeli.edu.tr
Tel:
Belgeç/Faks:

Yayınlar

SCI Kapsamlı Yayın Bilgileri:
  • "An investigation of usability of sound recognition for source separation of packaging waste in reverse vending machines", "Kemal Korucu", "Özgur Kaplan", "Osman Büyük", "M. Kemal Güllü", Waste Management , 56, 46-52, (2016)
  • "Sentence HMM state based i-vector/PLDA modeling for improved performance in text dependent single utterance speaker verification", "Osman Büyük", IET Signal Processing, 10, 918-923, (2016)
Devamı »
SCI Kapsamı Dışındaki Yayın Bilgileri:
  • "The vulnerability of mobile text-dependent single utterance speaker verification to replay attacks", Osman Büyük, Dicle University Journal of Engineering, , , (2016)
  • "A new database for Turkish speech recognition on mobile devices and initial speech recognition results using the database", Osman Büyük, Pamukkale University Journal of Engineering Sciences, , , (2016)
Devamı »

Altyapı

Devamı »