5 Ağustos 2020 | Çarşamba
 

Genel Bilgi

Henüz resim eklenmemiş

Yer:
Mühendislik Fakültesi - Makina Mühendisliği
Kuruluş Yılı: 2001
Hakkında
Mühendislik Fakültesi Otomotiv Anabilim Dalı'nın eğitim, öğretim ve Ar-Ge faaliyetleri Otomotiv Laboratuarı altyapısı kullanılarak sürdürülmektedir. Bu çerçevede Misyonumuz; Otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu konularda yeterli bilgiye sahip mühendisler yetiştirmek, Otomotiv teknolojileri alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak ve otomotiv sektörüne bilgi ve donanım desteği vermektir. Vizyonumuz; Otomotiv Mühendisliği eğitimi ve araştırmaları alanında Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında yer almaktır. Amacımız; Öğrencilerin otomotiv teknolojilerindeki son gelişmeler doğrultusunda yetişmelerini sağlamak, Laboratuar ve Ar-Ge faaliyetleri yürüterek otomotiv sektörünün teknolojik seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmaktır.
İletişim
E-posta: otomotiv@kocaeli.edu.tr
Tel: 262 3033404
Belgeç/Faks: 262 3033003

Yayınlar

SCI Kapsamlı Yayın Bilgileri:
  • "Internal Combustion Engines Fuelled By Natural Gas-Hydrogen Mixtures", Akansu S.A., Z. Dülger, N. Kahraman ve T.N. Veziroğlu, INTERNATIONAL JOURNAL OF HYDROGEN ENERGY, 29, 1527-1539, (2007)
  • "Fuel Economy Improvement by On-board Electrolytic Hydrogen Production", Dülger,Z., Ozcelik, K.R, INTERNATIONAL JOURNAL OF HYDROGEN ENERGY, , , (2000)
Devamı »

Altyapı

SUN MGA-1200 Egzoz Gazı Ölçüm Cihazı
Devamı »