8 Ağustos 2020 | Cumartesi
 

Duyurular:

 1. Bilimsel etkinlik ilanı | 28/11/2012,
  II. Temel Klinik Proteomiks Uygulamaları Kursu,
  Üniversitemiz Tıp Fakültesi KABİ Proteomiks Laboratuvarında gerçekleştirilecek kursumuz için ayrıntılı bilgiyi http://kabiproteomics.kocaeli.edu.tr adresinden veya 0 262 303 8106 numaralı telefon aracılığı ile öğrenebilirsiniz.
 2. Proje fikri geliştirme | 12/12/2011,
  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ-NOVO NORDİSK ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROJESİ TARAFINDAN DESTEKLENECEK ARAŞTIRMA PROJELERİNE AİT BAŞVURULAR,
  Projeye ait başvuru formlarına İşbirlikler sayfasından ulaşılabilir.
 3. Bilimsel etkinlik ilanı | 02/03/2011,
  I. Temel Klinik Proteomiks Uygulamaları Kursu,
  KABİ Proteomiks Laboratuvarında gerçekleştirilecek kursumuz için ayrıntılı bilgiyi http://kabiproteomics.kocaeli.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz.
 4. Bilimsel etkinlik ilanı | 16/07/2010,
  KABİ Proteomiks Üniversitemizi PROTEOMİSTANBUL 2010 Çalıştayında Temsil Etti,
  İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde Prof.Dr. Nazlı ARDA tarafından düzenlemiş olan uluslar arası katılımlı PROTEOMİSTANBUL 2010 Çalıştayı’na Üniversitemiz ve KABİ Proteomiks Laboratuarı adına davetli konuşmacı olarak Doç.Dr. Murat KASAP katılmıştır. Çalıştayda proteomiks alanındaki yeni uygulamalar tartışılmış, ülkemizde yapılan çalışmalardan örnekler verilmiştir. Bir yuvarlak masa tartışmasının da parogramda bulunduğu çalıştayda, özellikle Ülkemiz üniversitelerinin hızla yer almak için altyapılarını kurmaya çalıştığı bu alandaki zorluklar, yenilikler, uzman araştırmacı ve laboratuar kurulum konuları tüm katılımcılarla birlikte tartışılmıştır. “Parkinson tanısında biyomarker arayışları ve kullanılan proteomik yaklaşımlar” başlıklı konuşmasında Doç.Dr. Murat KASAP, Parkinson hastalığından yola çıkarak nörodejeneratif hastalıkların tanısında ve marker arayışındaki araştırmalarda proteomiks çalışmalar üzerine bir konuşma vermiştir (http://www.proteomistanbul.org).
 5. Diğer | 20/05/2010,
  AkademiKA En İyi Klinik Araştırma Ekibi İkincilik Ödülü Kocaeli Üniversitesine,
  Türkiye’de klinik araştırmalar alanında öncü ve yenilikçi kurum, kuruluş, araştırmacı ve araştırma ekiplerinin seçilerek, örnek çalışmaların tanıtılmasını ve desteklenmesini hedefleyen Sanofi-aventis AkademiKA® Ödül Programının 2009 yılı ödülleri açıklandı. Kocaeli Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dilek Ural ve Klinik Araştırmalar Ekibi yapmış oldukları çalışmaları ile bu yılki AkademiKA ödüllerinde ikinciliğe layık görüldü. Sanofi-Aventis AkademiKA® Ödül Programı; Türkiye’de klinik araştırmalar alanında öncü ve yenilikçi kurum, kuruluş, araştırmacı ve araştırma ekiplerinin seçilerek, örnek çalışmaların tanıtılmasını ve desteklenmesini hedeflemektedir. Program kapsamında, her yıl Türkiye çapında klinik araştırmalar konusunda belirlenen uluslararası standartları (İyi Klinik Uygulamalar-İKU) ve kuralları benimseyip uygulayan ve bu uluslararası standartların uygulanmasında öncülük ederek katkıda bulunan başarılı kurumlar, kuruluşlar, araştırıcılar ve araştırma ekipleri seçilerek, ödüllendirilmektedir. Bu yıl ikincisi düzenlenen AkademiKA Ödülleri, Türkiye’de klinik araştırmalar alanında öncü ve yenilikçilikleriyle öne çıkan ‘En İyi Klinik Araştırma Ekipleri’ni ödüllendirdi. 2005-2009 yılları arasında yürüttükleri klinik araştırmalar ile gerçekleştirdikleri özel uygulamalar çerçevesinde değerlendirilen araştırma ekipleri içinde; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Reşat Özaras ve ekibi 20 bin TL’lik birincilik ödülüne layık görüldü. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Dilek Ural ve ekibi 15 bin TL’lik ikincilik ödülünü kazanırken, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Aytekin Oğuz ve ekibi 10 bin, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Tuncay Göksel ve ekibi ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç Dr. Hakan Özhan ve ekibi 5 bin TL’lik teşvik ödüllerine layık görüldü. 22 ekibin başvurduğu AkademiKA Ödülleri’ni değerlendiren kurulda; Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hanefi Özbek ve Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Klinik İlaç Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ecz. Hilal İlbars, araştırıcı bakış açısını temsilen Prof. Dr. Murat Akova, Türkiye Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, Klinik Araştırmalar Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamdi Akan, etik kurulu temsilen Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan, ve Sanofi-Aventis Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan yer aldı. Kocaeli Üniversitesi geçtiğimiz yıl da klinik araştırmalarda başarılı kurumsal çalışmaları nedeniyle AkademiKA üçüncülük ödülünü almıştı.