15 Temmuz 2020 | Çarşamba
 

Genel Bilgi

Henüz resim eklenmemiş

Yer:
Mühendislik Fakültesi - Makina Mühendisliği
Kuruluş Yılı: 2007
Hakkında
İleri Malzemer laboratuvarı, Devlet Planlama Teşkilatından alınan "İDEAL" projesi çerçevesinde kurulan 5 laboratuvardan biridir. Kocaelinde otomotiv sektörü lokomotif sektördür. Bu sektör aynı zamanda ülkemizin önde gelen sektörlerinden biridir. İleri malzemeler laboratuvarının başlıca kuruluş hedefi otomotiv sektörüne yönelik polimer, katkılı polimerler ve polimer kompozitler geliştirmek, bu malzemelerin mekanik, fiziksel ve kimyasal karakterizasyonlarını yapabilmek ve bu vesile ile sanayiciler ile ürün odaklı projeler geliştirmektir.
İletişim
E-posta: ilerimalzemeler@kocaeli.edu.tr
Tel: 262-3033408
Belgeç/Faks: 262-3033003

Yayınlar

SCI Kapsamlı Yayın Bilgileri:
  • "Effect of fibre orientation on viscoelastic properties in polymer matrix composites which are subjected to thermal cycles", Onur ÇOBAN, Mustafa Özgür BORA, Tamer SINMAZÇELİK, Volkan GÜNAY, Polymer Composites, , , (2010)
  • "Effect of Fiber Orientation on Scratch Resistance in Unidirectional Carbon-Fiber-Reinforced Polymer Matrix Composites", MUSTAFA OZGUR BORA, ONUR COBAN, TAMER SINMAZCELIK, VOLKAN GUNAY, Journal of REINFORCED PLASTICS AND COMPOSITES, , , (2010)
Devamı »
SCI Kapsamı Dışındaki Yayın Bilgileri:
  • "Termal Yaşlandırılmış Polimer Matrisli Kompozitlerde Fiber Oryantasyonunun Yüzey Çizilme Dayanımına Etkisi", Mustafa Özgür BORA, Onur ÇOBAN, Tamer SINMAZÇELİK, Volkan GÜNAY, 14. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, , 216, (2008)
  • "Termal Çevrimlere Maruz Kalan Polimer Matrisli Kompozitlerde Fiber Oryantasyonunun Viskoelastik Özelliklere Etkisi", Mustafa Özgür BORA, Onur ÇOBAN, Tamer SINMAZÇELİK, Volkan GÜNAY, 14. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, , 215, (2008)
Devamı »

Altyapı

Carver Heated Pres
Ceast Melt Flow Index
Differential Scanning Calorimeter (DSC) Q200
Devamı »