14 Aralık 2019 | Cumartesi
 

Genel Bilgi

Yer:
Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği
Kuruluş Yılı: 2007
Hakkında
İç ve dış ortamda hava kalitesi ölçümlerinin yapılması için gerekli cihazlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. İç ve dış ortamda aktif ve pasif örnekleme teknikleriyle NOx (NO, NO2), CO, CO2, O3, Uçucu Organik Bileşikler, koku ölçümü yapılabilmektedir. Kişisel örnekleme yöntemi kullanılarak 2,5 µm ve daha küçük boyuttaki partikül madde örnekleri toplanabilmektedir. Ayrıca emisyon kaynaklarında partikül madde örneklemesi yapılabilmektedir.
İletişim
E-posta: havakontrol@kocaeli.edu.tr
Tel: 2623033227
Belgeç/Faks:

Yayınlar

SCI Kapsamlı Yayın Bilgileri:
  • "Identifying Environmental Impacts of Cement Production with Life Cycle Assessment: Literature Review", Simge Çankaya, Beyhan Pekey, Ecology and Safety, 9, 251-267, (2015)
  • "Determination of the personal, indoor and outdoor exposure levels of inorganic gaseous pollutants in different microenvironments in an industrial city", Zehra Bozkurt, Güray Doğan, Demet Arslanbaş, Beyhan Pekey, Hakan Pekey, Yetkin Dumanoğlu, Abdurrahman Bayram, Gürdal Tuncel, Environmental Monitoring and Assessment, 187, 590, (2015)
Devamı »
SCI Kapsamı Dışındaki Yayın Bilgileri:
  • "Topraklarda PCB ve PAH’ların ncelenmesi: Alikahya Bölgesi", Çetindamar D., Veli S., Öztürk T., Arslanbas D., Kılavuz S.A., Dogruparmak S.Ç., Dogan E.C., Politeknik Dergisi, 17, 127-133, (2014)
Devamı »

Altyapı

CO ölçüm cihazı
Gürültü Ölçüm Cihazı ve Kalibratörü
İçortam Hava Kalitesi Ölçüm Cihazı
Devamı »